Ampio - polski producent Automatyki budynkowej
Ampio to polska firma założona w 2014 roku, specjalizująca się w rozwoju i produkcji innowacyjnych rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej oraz inteligentnego zarządzania energią.
Firma oferuje szereg produktów i usług, w tym systemy automatyki budynkowej, inteligentne systemy oświetleniowe, inteligentne systemy zarządzania energią, a także usługi projektowe, instalacyjne i serwisowe.
Więcej o firmie Ampio >>tutaj<<
Panel dotykowy Ampio
Panel dotykowy od Ampio to produkt, który stosowany jest w systemach automatyki budynkowej do sterowania urządzeniami w budynkach:
- oświetleniem,
- klimatyzacją,
- ogrzewaniem,
- roletami (integracja z roletami MioDecor),
- drzwiami (integracja z zamkami tedee).
Panel dotykowy Ampio to wygodne sterowanie dowolnymi funkcjami przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego i eleganckiego wyglądu.
Panel składa się ze specjalnego szkła oraz wygrawerowanych ikon.
funkcje paneli dotykowych ampio
Panele dotykowe Ampio są szeroko stosowane w różnych przestrzeniach i branżach: przemyśle, medycynie i wielu innych. Oto kilka podstawowych funkcji, jakie mogą oferować panele dotykowe:
Sterowanie: Panele dotykowe umożliwiają użytkownikom bezpośrednie sterowanie różnymi urządzeniami poprzez dotknięcie odpowiednich ikon na ekranie.
Wyświetlanie informacji: Panele dotykowe mogą wyświetlać różne informacje, takie jak dane pomiarowe, informacje o urządzeniach itp.
Personalizacja: Panele dotykowe pozwalają na personalizację interfejsu użytkownika, dzięki czemu użytkownicy mogą dostosować wygląd i funkcje panelu do swoich potrzeb.
Integracja: Panele dotykowe mogą być zintegrowane z innymi systemami, takimi jak systemy bezpieczeństwa czy systemy alarmowe itp.
Programowanie: Panele dotykowe mogą być programowane w celu dostosowania ich funkcjonalności do konkretnych zastosowań.
Komunikacja: Panele dotykowe mogą łączyć się z innymi urządzeniami i systemami poprzez różne protokoły komunikacyjne.
Monitorowanie: Panele dotykowe mogą być używane do monitorowania różnych parametrów i stanów urządzeń w czasie rzeczywistym
Ampio pozwala na personalizowanie wyglądu oraz funkcjonalności paneli dotykowych na potrzeby użytkownika.
Wygląd panelu uzależniony jest od preferencji użytkownika – kolorystycznie może zostać dopasowany do wnętrza, a ilość ikon zależy od ilości sterowanych nim urządzeń.
Panel można personalizować samodzielnie z wykorzystaniem kreatora paneli dotykowych.
Przykładowe panele dotykowe
Moduł rozpoznawania gestów jest składnikiem systemu Ampio Smart Home i może służyć do załączania dowolnych urządzeń / oświetlenia podłączonego do systemu inteligentnego domu
Sterowanie modułem odbywa się poprzez magistralę CAN-Bus. Do zasilania modułu wymagane jest napięcie 11-16V DC.
Moduł rozpoznaje ruchy dłoni nad szkłem sensora i w zależności od kierunku ruchu może realizować zdefiniowane funkcje. Przykładowo ruch dłoni od lewej do prawej może załączać oświetlenie pomieszczenia, a ruch z góry na dół włączanie wyciszanie systemu audio. Nie jest wymagane dotykanie szkła sensora – moduł rozpoznaje gesty wykonywane nad szkłem.
Włącznik dotykowy wyposażony jest w 2 pola sensorowe, umożliwiające sterowanie dowolnymi odbiornikami systemu. Możliwe jest skonfigurowanie odmiennego działania przy krótkim przyciśnięciu, a odmiennego przy dłuższym przytrzymaniu.
Diody LED RGB umieszczone nad polami sensorowymi informują o stanie urządzenia – czy jest włączone, czy wyłączone. Ich działanie może być dowolnie konfigurowane i mogą informować
o dowolnym zdarzeniu, które wystąpiło w systemie.
Każdy panel sensoryczny M-DOT w systemie Ampio może być personalizowany pod względem koloru oraz graweru ikon.
Diody LED RGB umieszczone nad polami sensorowymi informują o stanie urządzenia – czy jest włączone, czy wyłączone. Ich działanie może być dowolnie konfigurowane i mogą informować
o dowolnym zdarzeniu, które wystąpiło w systemie.
Wyświetlacz LCD panelu, w odróżnieniu do standardowych paneli posiada przewijane ekrany. Ekrany posiadają dwa wiersze które służą do prezentacji danych z systemu. Mogą to być wartości temperatury, godzina, data, informacje z RDS, czy też inne wartości pomiarowe lub wysterowania urządzeń lub też pochodzące z internetu, jak np: kurs walut. Pierwszy wiersz mniejszy mieści do 11 znaków tekstu, drugi większy mieszczący do 6 znaków.
Włącznik dotykowy wyposażony jest w 6 pól sensorowych, dwa z nich (środkowe) służą do przełączania poszczególnych ekranów, a pozostałe mogą zostać dowolnie zaprogramowane.
Jasność oraz kolor podświetlenia przycisków można regulować za pomocą programu konfiguracyjnego wedle życzenia użytkownika tak, aby nie oślepiały w czasie nocy. Panel posiada czujnik zbliżenia, dzięki któremu, gdy przed panelem nie znajduje się żaden obiekt, natężenie światła utrzymuje się na ustawionej domyślnej wartości, a po przybliżeniu ręki rozjaśnia się do innej zdefiniowanej wartości.
Piktogramy są projektowane i grawerowane pod indywidualne zamówienie klienta.
Moduł jest wyposażony także w buzzer, który może informować o naciśnięciu pola sensorowego. Głośność jak i rodzaj dźwięku również mogą być dopasowane do potrzeb.
Piktogramy są projektowane i grawerowane pod indywidualne zamówienie klienta.
Moduł jest wyposażony także w buzzer, który może informować o naciśnięciu pola sensorowego. Głośność jak i rodzaj dźwięku również mogą być dopasowane do potrzeb.
Urządzenie posiada złącze przeznaczone do podłączenia czujnika temperatury Dallas 18B20. Dane z czujnika będą przesyłane do magistrali CAN i mogą być wykorzystane np. do sterowania ogrzewaniem, roletami, czy innymi elementami podłączonymi do systemu.
Wyświetlacz LCD panelu, w odróżnieniu do standardowych paneli posiada 12 przewijanych ekranów pracujących w następujących trybach:
- Tryb 3 linii
- Tryb 4-funkcyjny
- Minutnik
- Alarm (uzbrojenie/rozbrojenie)
- Klawiatura numeryczna
Piktogramy są projektowane i grawerowane pod indywidualne zamówienie klienta.
Moduł jest wyposażony także w buzzer, który może informować o naciśnięciu pola sensorowego. Głośność jak i rodzaj dźwięku również mogą być dopasowane do potrzeb.
Urządzenie posiada złącze przeznaczone do podłączenia czujnika temperatury Dallas 18B20. Dane z czujnika będą przesyłane do magistrali CAN-Bus i mogą być wykorzystane np. do sterowania ogrzewaniem, roletami, czy innymi elementami podłączonymi do systemu.
Gdzie można kupić panele dotykowe ampio?
Panele dotykowe Ampio można kupić jedynie u oficjalnego dystrybutora poprzez:
1. Bezpośredni kontakt z dystrybutorem.
2. Sklep online dystrybutora.
Zaloguj
się do sklepu
Logowanie do sklepu możliwe jest jedynie dla naszych Partnerów.
Nie jesteś nim? Napisz do nas lub zrejestruj konto!
zAREJESTRUJ
KONTO
Zarejestruj konto, otrzymaj potwierdzenie rejestracji i zamawiaj produkty online.
Salon sprzedaży AMPIO
Salon sprzedaży Ampio w Szczecinie prowadzi firma Elektron Design & Technology, która już od 2016 roku współpracuje z firmą Ampio i jest oficjalnym dystrybutorem jej produktów.
Salon sprzedaży Ampio mieści się przy ulicy Zielonogórskiej 31 w Szczecinie.
Warning: Trying to access array offset on false in /home/server107708/ftp/wp-content/plugins/elementor/includes/base/widget-base.php on line 223
Warning: Undefined array key -1 in /home/server107708/ftp/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 695
W salonie jest możliwość:
- Spotkania z Doradcą, który pomoże dobrać produkty pasujące do projektu oraz założeń funkcjonalności instalacji i na miejscu wyceni koszt produktów.
- Obejrzenia ekspozycji produktów Ampio.
- Zakupu produktów, które znajdują się w magazynie.
- Bezpłatnego odebrania zamówionych produktów.
- Przejścia szkolenia (oraz uzyskanie certyfikatu dla firmy instalacyjnych) uprawniającego do montażu i programowania automatyki marki Ampio.
- Wzięcie udział w szkoleniu dla Architektów oraz Projektantów wnętrz.
Zarezerwuj wizytę
w sAlonie
Inne produkty Ampio
Sterowniki rolet
Sterowanie otwieraniem i zamykaniem bram, rolet, żaluzji czy firan. Sterowniki tej grupy to kontrola nad każdym elementem Twojego budynku z napędem elektrycznym.
Sterowniki oświetlenia
Dają możliwość włączenia dowolnego źródła światła do systemu Ampio i sterowania oświetleniem wygodnie jak nigdy. Sterowniki oświetlenia dają pełnię możliwości automatycznego i zdalnego zarządzania oświetleniem w Twoim budynku.
Źródła światła
W pełni kompatybilne ze sterownikami oświetlenia systemu Ampio. Taśmy LED oraz reflektory typu spot dostępne w wersjach o różnej mocy i barwie światła.
Moduły integracyjne
Połączenie i integracja dowolnych urządzeń i systemów w domu. Możliwość sterowania systemem alarmowym, audio, klimatyzacją i dowolna integracja, jakiej potrzebujesz.
Sterowanie ogrzewaniem
To sterowanie temperaturą i jakością powietrza. Optymalizacja zużycia energii w zależności od preferencji oraz obecności w budynku, czy warunków zewnętrznych. Możliwe integracje elementów ogrzewania, wentylacji czy klimatyzacji z wieloma czujnikami i zdalna kontrola.
Moduły bezprzewodowe
Zdalne sterowanie bez konieczności instalacji okablowania. Mają zastosowanie m.in. przy sterowaniu oświetleniem, bramą czy dowolnym elementem. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii i interfejsu mają zasięg działania nawet ponad 1 km.
Serwery
Moduły zdalnego zarządzania systemem wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Serwery to moduły bazowe systemu Ampio – nie są to jednostki centralne. Łączą ze sobą wszystkie elementy systemu dostarczając niezliczonych możliwości i przede wszystkim umożliwiają kontrolę całości systemu za pomocą aplikacji mobilnej.
Moduły wykonawcze
Odpowiedzialne za działanie poszczególnych elementów Twojego systemu. Włączają i wyłączają urządzenia końcowe, regulują natężenie światła lub dają sygnał do zamknięcia bramy. Te moduły to główni aktorzy systemu inteligentnego budynku.
Moduły wejściowe
Ta grupa elementów pozwala na włączenie do systemu Ampio dowolnego czujnika czy włącznika. Dzięki temu możliwe jest przekazanie aktualnego stanu włącznika, informacji z detektora ruchu czy czujnika zalania. W zależności od Twoich potrzeb umożliwią zebranie i przekazanie do systemu każdej niezbędnej informacji.
Moduły pomiarowe
Zbiorą i przekażą dane z bezpośredniego otoczenia budynku. Dane o temperaturze i zapadającym zmierzchu są później wykorzystywane przez elementy systemu do włączenia oświetlenia, czy zamknięcia rolet po zmierzchu. Informacje mogą też być wyświetlane na panelach sterowania czy w aplikacji.
Moduły audio
Umożliwią odtwarzanie dźwięku w Twoim budynku. Z dowolnie podłączonego źródła, także dzięki wbudowanemu radiu FM. Pozwolą na słuchanie muzyki tam, gdzie akurat się znajdujesz, oraz umożliwią też nadawanie komunikatów głosowych, na przykład w przypadku włączenia się alarmu.
Aplikacja
Zarządzanie inteligentnym budynkiem zawsze pod ręką, wygodne jak nigdy. Aplikacja, która dostosuje się do Ciebie. Korzystaj na smartfonie lub tablecie i korzystaj z funkcjonalności Ampio gdziekolwiek jesteś.