SMART HOUSE  – czym jest inteligentny dom?
Elektron oficjalny dystrybutor rozwiązań AMPIO
fot. mat. prasowe AMPIO

SMART HOUSE - czym jest inteligentny dom?

W ostatnim czasie coraz więcej czyta się o inteligentnych domach. Nowoczesne technologie nieustannie poprawiają komfort życia, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. To w jakim zakresie mogą nas wyręczyć wciąż zadziwia.

Inteligentne rozwiązania dla domu

Smart House czy smart house nie są nowymi pojęciami, jednak bardziej kojarzą się z filmami o przyszłości oraz wysokimi kosztami. Tymczasem inteligentny dom staje się faktem, otacza nas ich coraz więcej. Centra handlowe, biurowce i hotele to tylko część wyposażonych w nowoczesne technologie miejsc. Powszechność stosowania takich rozwiązań wpływa na ich dostępności i cenę.

Co oznacza smart house?

Smart House to inteligentne zarządzanie domem. W praktyce rozwiązania smart house pozwalają na zarządzanie:

 1. oświetleniem,
 2. ogrzewaniem i wentylacją,
 3. bramami i roletami,
 4. multimediami,
 5. bezpieczeństwem,
 6. opieką nad ogrodem.

 

Każdy z tych elementów sterowany jest elektronicznie smartfonem, na którym zainstalowana jest odpowiednia aplikacja. Wszystkie urządzenia podłączone są do jednego serwera za pomocą sieci WiFi. W efekcie każdym z elementów można zarządzać zdalnie – z samochodu, biura, wakacji i każdego innego miejsca. Tak właśnie działa inteligentny dom.

Smart House, a oszczędności energii

Automatyczne zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem, multimediami, czy choćby bramami i roletami pozwala na zmniejszenie ilości zużywanej energii – w jaki sposób? 

 1. Oświetlenie możesz zaprojektować w taki sposób, by natężenie oświetlenia zależało od intensywności światła naturalnego.
 2. Ogrzewanie może wyłączać się automatycznie przy osiągnięciu danej temperatury lub automatycznie włączać, jeśli temperatura na zewnątrz osiągnie określony poziom.
 3. Ogrzewanie energią elektryczną może być zaplanowane w taki sposób by automatycznie włączać się i wyłączać w taki sposób by korzystać z tańszych taryf nocnych.
 4. Inteligentne gniazdka pozwolą na odłączenie urządzeń z prądu bez wyciągania wtyczek z gniazdek.
 5. Zautomatyzowane rolety otworzą się wraz ze wschodem słońca by wpuścić jak najwięcej naturalnego światła do wnętrza.
 6. Bramy otworzą się wtedy, gdy o tym zdecydujesz wybierając przycisk w aplikacji, bez konieczności posiadania pilota na baterie.

Smart House, a oszczędność czasu

Jedną z najważniejszych zalet centralnego zarządzania domem jest wygoda i oszczędność czasu. Po pierwsze dom dopasowuje się do stylu i trybu życia mieszkańców. Zaprogramowane programy pomogą stworzyć odpowiedni klimat poprzez zmiany natężenia światła, czy włączenie preferowanych multimediów. Romantyczny wieczór? Jednym przyciskiem możesz przygasić światła, zasunąć rolety oraz włączyć nastrojową muzykę. Po drugie zarządzasz domem aplikacją, więc możesz śmiało robić to w pracy, w autobusie, na wakacjach czy po prostu siedząc wygodnie na kanapie.

Smart House Ampio

Systemy SMART od Ampio to rozwiązania dla domów, biur, hoteli i innych przestrzeni. 

Ampio stawia na innowacje oraz niezawodność, tworzy rozwiązania mające poprawiać jakość oraz komfort życia. Konstruuje i produkuje urządzenia najlepszej jakości.

System Ampio to jedno z najbardziej rozbudowanych rozwiązań na rynku, w całości zaprojektowane i produkowane w Polsce.

Smart House, a tradycyjne rozwiązania - porównanie

Dlaczego inteligentne rozwiązania są lepsze od tych tradycyjnych? Bo ułatwiają życie i oszczędzają czas, więc masz go więcej dla siebie i dla swojej rodziny.

Czy rozwiązania smart są tańsze od rozwiązań tradycyjnych? Mogą być. Biorąc pod uwagę koszt zakupy wszystkich gniazdek, przełączników czy pilotów może okazać się, że koszt montażu rozwiązania SMART DOM będzie taki sam. Do tego dochodzą przyszłe oszczędności energii elektrycznej lub oszczędności na ogrzewaniu, wynikające z używania inteligentnego zarządzania domem.

Co jest wygodniejsze – SMART  DOM czy tradycyjne rozwiązanie? Zdecydowanie inteligentne rozwiązanie jest wygodniejsze. A jeśli zadajesz sobie pytanie ‘co będzie w przypadku przerwy w dostawie prąd?’ nasza odpowiedź brzmi: nawet przy tradycyjnym rozwiązaniu nie zapalisz świateł, nie włączy się ogrzewanie elektryczne czy piec gazowy, który przecież podłączony jest do prądu, elektryczna brama się nie otworzy, elektryczne zraszacze w ogrodzie się nie włączą, a rolety zawsze możesz zasunąć ręcznie.

Przykładowy projekt z wykorzystaniem syetmu ampio

W stałym
Kontakcie

Napisz do nas na
biuro@elektrondt.pl
zadzwoń
+48 664 414 644
+48 793 416 519
lub umów wizytę 

Zadzwoń Do nas Jesteśmy Do dyspozycji

+48 664-414-644